на головну / main page

Підтримка розвитку Старобогородчанської об’єднаної територіальної громади, Богородчанський р-н, Івано-Франківської області


Проект реалізовувася за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в рамках реалізації програмної ініціативи "Демократична практика". Головна мета проекту - Підтримка розвитку Старобогородчанської ОТГ. В ході реалізації проекту була розроблена Стратегія розвитку Старобогородчанської ОТГ, для супроводу процесу впровадження Стратегії створено Моніторинговий комітет.

Проект "ІНІЦІАТИВНА МОЛОДЬ 2 – ІННОВАЦІЙНІ МЕТОДИ НАВЧАННЯ ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНСЬКІЙ СИСТЕМІ ОСВІТИ"


Як підтвердження ефективності та успішності проекту «Ініціативна молодь – регіональна система підготовки тренерів з підприємництва для української системи освіти» отримано його продовження. З березня 2013 року розпочато реалізацію нового проекту «Ініціативна молодь 2 – інноваційні методи навчання підприємництва в українській системі освіти». Виконавцями проекту є Фундація Розвитку Місцевої Демократії, Малопольський Інститут місцевого самоврядування і адміністрації (м. Краків, Польща) та українські партнери: Івано-Франківська обласна неприбуткова громадська організація Громадський центр "Ділові ініціативи" та Львівська обласна громадська організація «Західноукраїнський регіональний навчальний центр». Проект реалізується в рамках програми «Польська допомога задля розвитку 2013» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Республіки Польща. Метою проекту є – впровадження інноваційних освітніх інструментів навчання підприємництва в школах І-ІІІ ступеня на території Західної України, які суттєво підвищать знання та навички молодих людей по започаткуванню та веденню підприємницької діяльності. Це в свою чергу призведе до підвищення ділової активності молоді, розвитку приватного сектора, зменшення рівня бідності, підвищення темпу зростання робочих місць у секторі мікро- та малих підприємств. Проект є двохрічним і має два модулі. Перший модуль передбачає розробку 15 ігрових сценаріїв та їх комп'ютерних аплікацій для навчання підприємництва в українських школах І-ІІІ ступеня, підготовку 40 українських тренерів-вчителів підприємництва з використанням інноваційних освітніх інструментів, розробку методології викладання підприємництва з використанням цих інструментів. Другий модуль передбачає впровадження розроблених інноваційних освітніх інструментів у обраних 20 школах І-ІІІ ступеня Західної України, організацію та проведення міжрегіонального конкурсу "Молодий підприємець", Закладення тривалої співпраці між польськими та українськими освітніми та адміністративними середовищами у сфері організації і промоції навчання підприємництва.
Проект Публічні бібліотеки – мости до е-урядування З липня 2013 року Громадський Центр «Ділові ініціативи” спільно із обласною універсальною науковою бібліотекою ім. І. Франка оголошують про початок проекту «Публічні бібліотеки – мости до е-урядування». Проект виконується за міжнародної технічної допомоги «Глобальні Бібліотеки «Бібліоміст - Україна», ІREX/Україна. Мета проекту – розповсюдити інформацію про наявні е-послуги національного та регіонального рівнів та, використовуючи ресурси сучасно обладнаних публічних бібліотек, навчити різні групи населення користуватися ними, щоб ефективно спілкуватися з урядовими структурами, брати участь у прийнятті рішень місцевої влади, отримувати необхідні адміністративні послуги у новому форматі з використанням інформаційно-комунікаційних технологій. Проект передбачає співпрацю місцевих неурядових організацій з тренінговими центрами на базі обласних універсальних наукових бібліотек у впровадженні тренінгової програми з е-послуг та проведенні місцевих інформаційних кампаній, які просувають електронні послуги серед мешканців області і демонструють, як нові технології допомагають збільшенню громадської участі у місцевому врядуванні. В рамках проекту буде проведено цикл тренінгів з «е-урядування» в м. Івано-Франківську та області. Тренінги будуть проводитися щомісяця. Для участі в тренінгу слід заповнити    анкету.    Заповнену анкету необхідно надіслати на електронну пошту ngo.ifr.ua@gmail.com до 01 числа місяця в якому Ви бажаєте прийняти участь в тренінгу. Про результати відбору кожну бажаючу особу буде повідомлено особисто по на е-мейл. Витрати учасників тренінгу на проїзд та харчування відшкодовують організатори за наявності оригіналів квитків, паспорта та ідентифікаційного коду.
Відповідальна особа: Леся Вербовська Контактний тел..: +380679262244 e-mail: ngo.ifr.ua@gmail.com
Проект „Ініціативна молодь – регіональна система підготовки тренерів з підприємництва для української системи освіти”. Вітчизняні та світові дослідження показують, що розвиток малого бізнесу в Україні є одним із вирішальних чинників, який дозволить сприяти економічному розвитку держави та самозайнятості населення в малих містах та сільських територіях. В першу чергу необхідно зайнятися поколінням молодих людей, що вступають у доросле життя. Ця соціальна група потребує підтримки та орієнтації на принципи вільної ринкової економіки для того, щоб бути конкурентоспроможними на ринку праці України. Навчання основам підприємницької діяльності потрібно починати змалку - зі школи. На вирішення цієї проблеми направлений українсько-польський проект „Ініціативна молодь – регіональна система підготовки тренерів з підприємництва для української системи освіти”. Проект реалізується Фундацією Розвитку Місцевої Демократії, Малопольським Інститутом місцевого самоврядування і адміністрації (м. Краків) та Львівською обласною громадською організацією „Західноукраїнський регіональний навчальний центр” і нашою організацією Громадським центром "Ділові ініціативи". Фінансову підтримку проекту здійснює Міністерство Закордонних Справ Республіки Польща в рамках конкурсу «Польська допомога розвитку 2012”. Основною метою проекту є - розробка української моделі навчання підприємництву в школах І-ІІІ ступеню Західної України. Досягнення мети дозволить підвищити активність молоді у започаткуванні економічної діяльності. Це призведе до розвитку приватного сектору, зменшення рівня бідності, а також підвищення темпу зростання робочих місць у секторі мікро- та малих підприємств.
Проект «Транскордонний парламент» Проект «Транскордонний парламент» – встановлення спільного ІСТ інструменту для здійснення форуму в прикордонних регіонах Словаччини, Угорщини, Румунії та України, в рамках Програми ENPI Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013, за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Головною метою порталу «СВС Парламент» є створення ефективного інструменту регіонального розвитку та прийняття рішень у прикордонних регіонах Словаччини, Угорщини, Румунії та України. На даний момент комунікаційний портал http://www.cbc.pis.sk/ працює в тестовому режимі. Для ефективної роботи порталу буде встановлено глобальний, національні та регіональні інформаційні сервери у Закарпатській та Івано-Франківській областях України, Пряшівському і Кошицькому краях Словаччини, Саболч-Сатмар-Берегської області Угорщини та у повіті Марамуреш, Румунія.
Заснований на комп’ютерних технологіях транскордонний портал буде забезпечувати рівні можливості для всіх зацікавлених сторін в прикордонних регіонах в Україні, Словаччині, Угорщині та Румунії. Кожна юридична або приватна особа зможе використовувати цей інструмент не тільки для обміну інформацією, проведення аналітики, але і для он-лайн спілкування експертів, професійних груп, груп меншин. Кожна людина матиме можливість обговорити рішення та ініціативи, які були прийняті або плануються для затвердження на міжрегіональному рівні у прикордонних регіонах.

 

Інтерфейс порталу розроблений на англійській, словацькій, угорській, румунській, українській та російській мовах і дає можливість працювати у режимі поточного часу. Багатомовний підхід відкриє нові можливості для людей, які спілкуються тільки на національній мові і мають великі труднощі у розумінні документів та інформації, які були розроблені по іншому боці кордону. Всі зацікавлені сторони матимуть можливість знайти потрібну інформацію на національній мові

Крім того, розроблений комунікаційний портал буде використаний не тільки, як конкретний шлях для співробітництва прикордонних регіонів, а і як комунікаційний інструмент Карпатського Єврорегіону. Представники органів влади, експерти та учасники проекту, які територіально представляють регіони Карпатського Єврорегіону високо оцінили потужність нового порталу, що позитивно впливатиме на можливості співпраці національних секретаріатів.

Проект " Відродження громадських ініціатив в селах та малих містах України". Метою даного проекту є поширення успішного досвіду громадської діяльності та найкращих практик самоорганізації в малих громадах Західного, Центрального, Східного та Кримського регіонів України. Завдання проекту: відродження громадських ініціатив у малих громадах Західного, Центрального, Східного та Кримського регіонів України;налагодження зв’язків між громадськими активістами та неурядовими організаціями із сіл, селищ та малих міст для обміну досвідом та співпраці з вирішення актуальних проблем місцевих громад у сферах: самоорганізації, культури, благоустрою, права та інших; проведення відкритого відбору цільової аудиторії з сіл та малих міст з чотирьох регіонів України (представників громадських організацій, громадських активістів з сіл, селищ та малих міст, молоді). Реалізація промоції проекту; проведення семінарів-обмінів за сприянням досвідчених модераторів апліканта та партнерів; обмін досвідом вирішення проблем малих громад на позитивному прикладі громади села Старий Лисець та діяльності Молодіжної ради села Старий Лисець; формування карт проблемних зон сіл та малих міст на семінарах, їх детальний опис учасниками; проведення незалежних розслідувань силами представників кожної окремої громади найнагальніших проблем свого населеного пункту, що були попередньо зазначені у карті проблем, їх детальній опис у статтях для веб- сторінки проекту; створення учасниками доповідей про можливості вирішення цих проблем у близькому майбутньому, опис тактики дій для їх вирішення; формування можливих стратегій розвитку малих населених пунктів; надання консультації щодо вирішення проблем громад на місцях з точки зору права; формування громадянського відношення та ідей, серед громад села; обговорення методів покращення відносин між органами місцевого самоврядування та громадами і громадськими організаціями; створення веб-сторінки проекту, наповнення веб-сторінки важливою для громад та громадських організацій правовою інформацією, наповнення веб-сторінки фото- та відео- репортажами про проведення семінарів та зустрічей, внесення до веб-сторінки розроблених учасниками карт проблем, внесення до сторінки контактної інформацію усіх задіяних до даного проекту сторін, промоція веб-сторінки у пошукових системах та засобах масової інформації. Проект виконувався за фінансової підтримки МФ "Відродження"
Проект « Поширення інформації з питань європейської інтеграції »
В рамках проекту було створено п’ять Шкільних Євроклубів в Івано – Франківську (для чого провели інформаційні уроки про ЄС в школах міста, тренінг для директорів шкіл і семінар для педагогів); проведено шкільні та міські олімпіади «Юні знавці Європейського Союзу» для старшокласників; Проведено двоє письмових дебатів серед молоді «За» і «проти»вступу України до ЄС; круглий стіл «Проблеми процесу Євроінтеграції на рівні України» для представників влади, НУО та громадськості; шість виїзних інформаційних семінарів в районах області. Проект фінансуваcя за рахунок коштів Міжнародного фонду «Відродження»
Проект « Ознайомлення з країнами ЄС » Завданням проекту є продовження діяльності Центру європейської інформації на базі Івано-Франківської обласної універсальної бібліотеки (забезпечення вільного доступу та консультаційної підтримки відвідувачів Центру щодо джерел інформації з питань європейської інтеграції – літератури та мережі Інтернет). Переведення книжок наявних в ЦЄІ, з друкованої в електронну форму; проведення тематичних книжкових виставок та зустрічей, конкурсу плакатів серед шкільних євро клубів, шкільної олімпіади з питань євроінтеграції; публікація брошур та буклетів; організація широкомасштабних заходів за участю представників влади, громадських організацій до святкування Дня Європи в Івано-Франківську ( в т. Ч. Конкурси, вікторини). Проект фінансувався за рахунок коштів Міжнародного фонду «Відродження»
Проект « Партнерство як шлях до Європи » здійснювався для продовження діяльності центру європейської інформації на базі Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка ( забезпечення вільного доступу та консультаційної підтримки відвідувачів Центру щодо джерел інформації з питань європейської інтеграції – літератури та мережі Інтернет). Проведення шкільної олімпіади , проведення наявної у Центрі літератури з друкованого в електронний формат, візит Івано-Франківського Центру до Чернівецького або Львівського ЦЄІ, де буде організовано спільну навчальну робочу зустріч стосовно налагодження співробітництва між бібліотекою, ГО, владою; організацію фото -, книжкової та художньої виставок у рамках кампанії «Толерантність як шлях до Європи»; конкурси та вікторини до святкування Дня Європи за участю представників влади, громадських організацій. Фінансування проекту відбувалось за рахунок коштів Міжнародного фонду «Відродження»
Проект « Я – громадянин. Формування громадянського відношення серед української молоді » В даному проекті ГЦ «Ділові ініціативи» був партнером Фонду Розвитку Місцевої Демократії, Малопольським Інститутом Територіального Самоврядування та Адміністрації (ФРМД МІТСА, Польща). Даний проект фінансування за рахунок коштів Європейського Союзу. Метою проекту є формування громадянського відношення серед української молоді” в рамках програми «Європейська Ініціативи для Демократії та Прав Людини» (Україна) за фінансової підтримки Європейської Комісії. Завданням проекту є розробка і впровадження в життя української моделі формування громадянського відношення молоді, яка повинна бути нейтральною до суспільних та політичних сил. Така модель повинна забезпечувати якісне навчання молоді про демократичні права та ідеї, що є загальноприйнятими у всіх демократичних державах світу. В проекті передбачено розробку такої моделі із використанням польського досвіду. В рамках проекту передбачено підготовку і проведення навчань для 20 українських тренерів з питань громадянської освіти (а саме щодо функціонування стосунків в родині і в товаристві, функціонування держави та органів самоврядування, формування та функціонування ринкової економіки), а також відпрацювання практичних навичок підготовлених тренерів в роботі з молоддю м. Івано-Франківська та області по даній тематиці. Наступний етап – це стажування українських тренерів в Польщі, яке передбачає ознайомлення з реалізацію практичних дій в цій тематиці через школи, органи самоврядування, неурядові організації, молодіжні організації, заклади культури. Заключним етапом – є розробка, підготовка і публікація підручника (накладом в 500 штук), в якому буде представлена українська методологія громадянської освіти для молоді.
Проект «Забезпечення механізмів реалізації гендерного законодавства». Виконувався за рахунок фінансової підтримки Українського жіночого фонду. «Центр» працював по даному проекту на основі партнерства з фондом. Мета проекту: Забезпечення практичної реалізації гендерного законодавства (Закону України “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків ” та Постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження державної програми з утвердження гендерної рівності в українському суспільстві на період до 2010 року ” за №1834 від 27.12.2006 р.) у двох регіонах України через організацію міжсекторного партнерства і інтеграцію ґендерно - чутливих практик у роботу місцевих органів влади; апробація моделі з метою подальшого її розповсюдження в інших регіонах України. Завдання проекту: провести тренінги для експертів-тренерів за методикою 3R для представників і представниць місцевих неурядових організацій, що займаються жіночими та гендерними питаннями; ознайомити представників та представниць органів місцевої, районної та обласної влади з сучасними практиками впровадження гендерних підходів у роботу місцевих органів влади; налагодити співпрацю недержавних організацій і органів місцевої влади на місцевому рівні; провести громадські слухання у пілотних регіонах з метою лобіювання впровадження ґендерно чутливих методів і форм у роботу органів місцевої влади; розробити практичні рекомендації щодо гендерного аналізу місцевих нормативно- правових актів, а також сприяти зміні цих документів у відповідності до потреб жінок і чоловіків; видати посібник з використання методики 3R. Даний проект є пілотним та реалізовується в двох областях – Івано-Франківській та Сумській, що передбачає поширення діяльності на інші області України після реалізації даного проекту.
Проект « Інтеграція – Європейський напрямок розвитку України », за підтримки Міністерства Закордонних Справ Польщі. Метою проекту є інформування та передача польського досвіду українським представникам органів місцевого самоврядування щодо особливостей та принципів функціонування органів самоврядування в країнах - членах Європейського Союзу, (на прикладі Польщі), можливості співпраці українських партнерів і партнерів з ЄС в рамках технічної та техніко-економічної допомоги, що сприяє дотриманню курсу на євроінтеграцію, залученню додаткових ресурсів для вирішення стратегічних завдань розвитку регіону. Цільовою групою проекту були представники органів самоврядування м. Івано-Франківська та області, а саме – сільські голови, мери міст, голови районних рад, їх заступники, начальники управлінь, які займаються питаннями соціально-економічного розвитку та зовнішньоекономічною діяльністю, пошуком зовнішніх коштів для реалізації планів стратегічного розвитку. Загальна кількість учасників проекту – 22 особи. В рамках проекту були проведені три 2-денні навчальні сесії з наступної тематики: «Роль територіального самоврядування у виконанні громадських завдань або формування розвитку самоврядної спільноти»; «Пріоритети політики Європейських Спільнот. Фінансова політика»; «Сучасні можливості співпраці українських партнерів та партнерів з ЄС в рамках коштів ЄС. «Управління проектами». Завершальним етапом проекту була навчальна поїздка-стажування до Польщі. Стажування передбачало зустріч представників українських органів самоврядування з польськими представниками самоврядних територіальних одиниць Малопольського та Опольського воєводств різних рівнів, а також відвідування об’єктів, які спорудженні завдяки активній співпраці та використанню коштів з трьох сфер: інфраструктурних фондів ЄС, місцевих бюджетів та особистих коштів жителів громади.
Проект «Інформаційна служба з питань підприємницької діяльності «Гаряча лінія». За час роботи служби надано понад 14 000 відповідей на запити та консультацій. Підготовлений до друку інформаційний буклет «Торгуємо за правилами», на базі ГЦ «Ділові ініціативи»проведено 2 тематичних семінари. З метою більш повної допомоги суб’єктам підприємництва постійно здійснюється співпраця з ДПІ в м. Івано-Франківськ. В рамках цієї співпраці проведено 7 семінарів, 6 круглих столів, 2 спільні «Гарячі лінії». Громадський центр розширив сферу інформаційно-консультативних послуг і на сьогоднішній день підготовлено 7 консультантів, що надають консультації молодим держслужбовцям та представникам місцевих органів самоврядування щодо питань соціально-економічного розвитку територіальних громад, соціального забезпечення.
Проект Економічний розвиток жінок в Україні, створення Центру підтримки жіночого бізнесу, на базі якого жінки отримали можливість пройти навчання та отримати консультацію і допомогу в започаткуванні власної справи. Проект реалізовувався з 20.11.99 по 30.04.04, за фінансової підтримки Winrock International USAID.
Проект Консультативно-методична допомога бізнес-асоціаціям. Працівники та керівні органи організації отримали ряд навчань з питань розвитку НУО, фандрайзингу та самовиживання. Організація отримала фінансову допомогу на розробку власної веб сторінки, видавництво інформаційних буклетів. Проект реалізовувався з 15.10.01 по 15.03.02, за фінансової підтримки DAI, проект БІЗПРО, USAID.
Проект Регуляторна реформа в Івано-Франківській області. Організація працювала у складі робочої групи над вдосконаленням нормативно – правових актів, які регулюють підприємницьку діяльність у містах та районах області. Проект реалізовувався з 01.07.02 по 31.12.03, за фінансової підтримки DAI, проект БІЗПРО, USAID.
Проект Обласна мережа інформаційно-консультативної та правової підтримки жінок підприємців. Проект спрямований на поширення діяльності Центру підтримки жіночого бізнесу на область, формування механізму підтримки жіночого бізнесу в районних центрах. Проект реалізовувався з 03.09.02 по 03.09.03, за фінансової підтримки МФ “Відродження”, грантової програми “Жінка в суспільстві”.
Проект Розробка стратегій регіонального розвитку для України (“Острів Надії”) . Передача польського досвіду щодо стратегій місцевого розвитку та українське видання польського підручника Я. Варди та В. Клосовскі “Острови надій: розробка стратегій локального розвитку”. Проект реалізовувався з 11.11.02 по 31.07.04, за фінансової підтримки Американської організації “Freedom House”, ПАУСІ, USAID.
Проект Вільний доступ . Створення Єдиного реєстру нормативно-правових актів, які діють у сфері підприємництва в м. Івано-Франківську та розробка для нього інформаційно пошукової системи, яка має вільний доступ для всіх бажаючих громадян. Проект реалізовувався з 01.06.03 по 30.07.04 , за фінансової підтримки Посольства США в Україні, програми “Демократичні гранти”.
Проект Налагодження співпраці між різними суспільними секторами в питаннях соціальної політики . Вивчення досвіду Польщі у формуванні інфраструктури соціальної допомоги на локальному рівні та реалізації завдань у сфері соціальної політики. Проект реалізовувався з 01.10.03 по 30.03.04 , за фінансової підтримки Польсько-Американського Фонду Свободи.
Проект Покращення середовища для розвитку малого та середнього підприємництва . Розвиток та вдосконалення консультативно-тренінгового продукту на ринку організацій , які представляють інфраструктуру бізнесу. Проект реалізовувався з 20.02.04 по 30.12.04, за фінансової підтримки Консорціуму ECORYS, Комісії Європейської Співдружності.
Проект Польсько-Українська співпраця щодо сприяння місцевому та регіональному розвитку . Посилення демократичних та ринкових змін в Україні шляхом обміну та передачі польського досвіду щодо формування місцевої та регіональної політики, сприяння розвитку сектора малого та середнього підприємництва і зміцнення потенціалу та підтримка діяльності неурядових організацій в Івано-Франківській області. Проект реалізовувався з 01.01.04 по 30.08.05, за фінансової Комісії Європейської Співдружності, TACIS IBPP,у співпраці з польською організацією – Фундація розвитку Любельщини (Люблін).
Проект ТОР – Тристороннє партнерство . Вивчення польського досвіду щодо створення програм місцевого розвитку з використанням методу “трикутника співпраці”, формування засобів та інструментів впровадження цих програм та проведення навчань у сфері управління проектами. Проект реалізовувався з 01.02.04 по 30.09.05 , за фінансової підтримки Комісії Європейської Співдружності, TACIS IBPP у співпраці з польською організацієюMISTIA (Краків).
Проект Україна –Білорусія, обмін досвідом . Передача досвіду діяльності жіночих громадських організацій в Україні жінкам Білорусії. Проект реалізовувався з 05.10.04 по 20.01.05, за фінансової підтримки Українського Жіночого Фонду.
Регіональній представник проекту БІЗПРО за програмою “Розвиток ринкових відносин” . Організація та надання допомоги підприємствам області та регіону в їх економічному зростанні, виходу на міжнародний ринок, пошуку інвестора чи іноземного партнера, за фінансової підтримки проекту БІЗПРО, USAID.
Проект Програма молодіжних повноважень . Допомога молоді, що проживає в малих містах та селах в отриманні рівних можливості та рівного доступу до демократичних цінностей, участі у розбудові громадянського суспільства, навчанні молодіжному підприємництву, лідерству та пошуку праці. Проект реалізовувався з 01.10.05 по 01.10.0 6, за фінансової підтримки Посольства США в Україні, програми демократичні гранти.
Проект Економічний розвиток міст . Отримання навичок та досвіду в розробці стратегічних планів економічного розвитку міст, практична реалізація стратегій та надання консультацій в сфері даної тематики. Проект реалізовувався з 01.03.05 по 31.03.08, за фінансової підтримки USAID.
Проект Відновлення культурної спадщини Івано-Франківська . Збір інформації та видавництво буклету про видатні історико-культурні цінності Івано-Франківська. Проведення презентацій них сесій з питань ознайомлення громадськості з результатом проекту. Проект реалізовувався з 28.12.05 по 01.10.06, за фінансової підтримки спільної програми Фонду Євразія та Виконавчого комітету Івано-Франківської міської Ради.
Проект Влада для народу . Підвищення відповідальності органів влади перед громадою шляхом поінформованості населення області щодо власних прав, обов’язків, знання законодавства . Випуск інформаційних продуктів (брошур, вісників), проведення семінарів, радіо-теле-передач функціонування „Гарячої лінії”. Проект реалізовувався з 30.12.05 по 31.12.06 , за фінансової підтримки Міжнародного Фонду "Відродження".
Проект Незалежний Інформаційний Центр. Відкриття та функціонування Незалежного Інформаційного Центру, який надає інформаційні послуги для соціально незахищених верств населення з питань соціальних послуг, соціального страхування та соціального забезпечення в Україні. Проект реалізовувався з 01.02.06 по 30.06.06, за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку, в рамках проекту “Воля громадська – сила могутня!”, що впроваджується ІСС та ІСАР.
Проект Створення центру європейської інформації на базі Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.Франка. Налагодження роботи „Центру європейської інформації при обласній науковій універсальній бібліотеці ім. І.Франка”. Проводення інформаційних семінарів, круглих столів, європейських клубів, брейк-стормінгів.Проект реалізовувався з 01.10.06 по 01.10.07, за фінансової підтримки Міжнародного Фонду "Відродження".